הטרדה מינית

הטרדה מיניתחוק הטרדה מינית
המחוקק קבע כי הטרדה מינית הינה תחום אפור למדי, ומכאן חשיבותו הרבה של הסיוע המשפטי הצמוד. כאשר אישה מרגישה כי היא הוטרדה מינית, פיסית או מילולית, נשאלת השאלה האם מדובר בכלל בהטרדה מינית לפי החוק, או בהתנהגות גסת רוח ובלתי ראויה אשר לצערנו קיימת בכל חברה אנושית מאז ומעולם. החוק למניעת הטרדה מינית הינו אחת השלוחות של חוק יסוד הדן בכבוד האדם וחירותו, ושנועד להבטיח את זכותו של כל אדם ליחס הוגן ומכבד, ללא קשר למגדר שלו.

ע"פ החוק להטרדה מינית נקבע כי כל מגע גופני ללא הסכמה, או התייחסות מבזה, משפילה ופוגעת על רקע מגדרי יוגדרו כהטרדה מינית, אך כמובן וככל תיק משפטי – יש לבחון היטב כל תביעת הטרדה מינית לגופה. בנוסף, נקבע כי חובה בכל מקום עבודה לתלות במקום בולט תקנון הקובע מהי הטרדה מינית ולאן ניתן לפנות במקרה בו עובד/ת חווה מקרה של הטרדה מינית במהלך העבודה.

עו"ד אלון דוידוב הינו עו"ד פלילי בת"א, מתמחה בדיני המשפט הפלילי על כל מורכבותו ובכלל זה מומחיות בתביעות הטרדה מינית. צוות המשרד מתמחה ביצוג משפטי ללקוחות המעורבים ונחשדים בעבירות הטרדה מינית, תוך הקפדה על ייצוג מקצועי, אישי ודיסקרטי. צוות המשרד מתמחה בתחום הפלילי תוך הפגנת נחישות, רגישות ויסודיות בכל תיק ותיק, בין אם מדובר בהגנה על נאשמים בהטרדה מינית ובין אם קורבנות הטרדה מינית, במלוא תשומת הלב הראויה.

עבירות מין:
• מעשה סדום
• פדופיליה, עברייני מין בקטינים
• אונס, קיום יחסי מין עם גבר/אישה מחוסרי הכרה, תחת אלכוהול, סמים, חולה נפש וכיו"ב
• תקיפה מינית, אלימות מינית, בין אם פיזית ובין אם מילולית
• בעילה אסורה בהסכמה או שלא בהסכמה, ע"פ גיל הקורבן ואופי היחסים
• עבירות מין במשפחה
• מעשה מגונה בציבור או שלא בציבור|
• ליטיגציה פלילית והופעה מרשימה בכל בתי המשפט

הטרדה מינית נחשבת עבירה פלילית לפי חוק העונשין, ומשכך חשוב מאוד הן לקרבן העבירה והן לחשוד בה להעזר בסיוע משפטי מקצועי ומנוסה בידי עו"ד פלילי מומחה בתחום. זאת במטרה להימנע מעוגמת נפש ומהטחת האשמות פוגעניות במקרה של תלונת שווא, למניעת טעויות הרות גורל ועוגמת נפש בעתיד, לרבות מניעת מעצר והגשת כתב אישום בעתיד ובמקרה של תלונת אמת – עו"ד מומחה בתחום ידע לייעץ וייצג את הלקוח לאורך כל ההליך המשפטי החל משלבי החקירה הפלילית, תוך שמירה על כל זכויותיו החוקיות ומזעור הנזקים. אדם החשוד בעבירת מין, במיוחד אם עסקינן בתביעת שווא, עלול למצוא עצמו בסערת רגשות מורכבת אשר תקשה על התנהלות נכונה וכל מהלך פזיז מצידו עלול לשמש לרעתו מצד התביעה. יש להדגיש כי עבירת מין נחשבת מהחמורות שבדין הפלילי ומשכך, זוכה להתייחסות מחמירה מצד מערכת המשפט, המשטרה והחוקרים. המחוקק קבע כי על הנאשם בהטרדה מינית להוכיח את חפותו, במיוחד במקרי אונס ואילו לקרבן אין כל חובת הוכחה כי ניסה להתנגד במהלך ההטרדה המינית.

עו"ד אלון דוידוב – מקצועיות ומצוינות משפטית
עו"ד אלון דוידוב מומחה בתביעות הטרדה מינית מעניק שירות משפטי לנפגעי הטרדה מינית ולחשודים בביצוע העברה, תוך מתן ייעוץ משפטי הולם והתוויית דרך הפעולה הנכונה החל משלביו המקדימים של המקרה ועד תומו. במקרים של ייצוג משפטי ללקוח הנאשם בהטרדה מינית – עו"ד אלון דוידוב בוחן עמוקות את פרטי התיק והראיות במטרה לוודא כי לא עסקינן בתביעת שווא הנובעת מנקמה או סחיטה – ואם כן יפעל במהירות להוכחת חפותו וזיכויו, תוך גיוס מלוא המשאבים ואסטרטגיות חכמות. במקרים בהם הינו מייצג קורבן הטרדה מינית – עו"ד דוידוב יפעל בדרכים ובאסטרטגיות יצירתיות אחרות, בשקיפות, מסירות ונחישות, דיסקרטיות ויושרה, בשילוב יחס קשוב ורגיש לסיטואציה הקשה.

נשמח לעמוד לשרותכם בכל עת.

עורך דין פלילי בתל אביב